Get Adobe Flash player

Jesteśmy przyjaznym dzieciom i rodzicom, kameralnym przedszkolem integracyjnym, przeznaczonym dla maksymalnie 20 dzieci, zlokalizowanym na ul. Radomskiej. Ściśle współpracujemy z naszą bliźniaczą placówką w Szczecinie o tej samej nazwie.

Jako pierwsi w Kołobrzegu realizowaliśmy wiele pionierskich i nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych. To u nas dzieci już kilka lat temu mogły zetknąć się z elementami pedagogiki Marii Montessori, czytaniem globalnym według Glenna Domana czy angielskim metodą Helen Doron. Od początku korzystamy z Tablicy Interaktywnej oraz tabletów. Wszystko w ramach rozsądku, by urozmaicić realizację podstawy programowej.

W 2015 r. rozpoczęliśmy proces dostosowywania Akademii do potrzeb dzieci z

dysfunkcjami, realizując kształcenie specjalne, wczesne wspomaganie rozwoju i współpracując ze specjalistami. Więcej o tym w zakładce "Oferta dla dzieci z potrzebami specjalnymi".

W 2016 r. obchodziliśmy 15 lecie działalności edukacyjnej. W  obchodach brali udział nauczyciele i managerowie z przedszkola w Szczecinie i bliźniaczej placówki w Kołobrzegu oraz z Centrum Nauczania Języka Angielskiego Metodą Helen Doron w Szczecinie oraz Koszalinie, które również, jako firma, prowadzimy.

Rok 2017, to kolejne wyzwania – pogłębianie współpracy z p. Marią Trojanowicz – Kasprzak – szczecińskiej propagatorki czytania globalnego, trenerki Czytania Globalnego, szczecinianki roku 2014 oraz ekspertki Polskiej Sieci Kobiet Nauki. Od roku Akademia Małego Europejczyka w Szczecinie i Kołobrzegu realizuje zajęcia dla dzieci w ścisłej współpracy z p. Marią Trojanowicz – Kasprzak, stając się placówkami partnerskimi nauczania czytania globalnego w Zachodniopomorskim (więcej o tym w zakładce "Czytanie Globalne").

Warto wspomnieć, ze firma zatrudnia w większości kobiety. Część z nich to kobiety z dziećmi, dla których firma jest szczególnie przyjaźnie nastawiona i pomaga pogodzić macierzyństwo z naturalną potrzebą samorealizacji.

Warunkiem naszego - dzieci, rodziców i kadry pedagogicznej, wspólnego  sukcesu jest zachowanie balansu pomiędzy tradycyjnymi, a nowoczesnymi metodami uczenia się.

Największą siłą Akademii jest zgrany ZESPÓŁ. To nasze (w większości) "ciocie" stwarzają ciepły, domowy klimat tego miejsca. Więcej o nich w zakładce "Kadra".